Във вторник, 15 юли, ще бъде извършена обработка на зелени площи срещу комари.

Пръскането започва в 21,00 ч., като ще бъдат обхванати следните райони:

        – прилежащи площи на река Бели Лом в регулацията на града;

        – Младежки парк в ЖК „Абритус“;

        – Северен градски парк;

        – Южен парк в ЖК „Орел“;

        – местност „Пчелина“.

Дезинсекцията ще се извърши с препарат „Цитрол“ 10/4, който е регистриран и допустим за използване в Република България. Пръскането ще се осъществи с генератор за топъл аерозол от автомобил.

Това е третата за годината обработка на зелени площи срещу комари, първата бе през месец май, а втората – през юни.