Георги Дерменджиев преди реванша „Лудогорец“ – „Жалгирис“: „Оптимист съм“

Старши треньорът на „Лудогорец“ Георги Дерменджиев е оптимист за днешния реванш от втория квалификационен кръг на Шампионска лига срещу литовския Жалгирис. Мачът е от 21.00 часа на „Лудогорец Арена“, а литовците имат аванс от 2-1 от първия мач.
На пресконференция вчера наставникът на „Орлите” съобщи, че отборът с всеки изминал ден повишава формата. „Както аз, така и футболистите сме наясно че нас ни очаква труден мач, срещу добър отбор, който има предимство в резултата, трябва да бъдем изключително разумно през целите 90 минути”, коментира още Дерменджиев.

Съдийската бригада за дербито тази вечер е в състав – Мадс-Кристофер Кристоферсен – главен съдия, с асистенти Хенрик Сьондерби и Денис Расмусен. За четвърти рефер е назначен Андрес Поулсен.
Междувременно от ОДМВР – Разград съобщиха, че във връзка с футболната среща от 18.30 часа днес няма да бъдат допускани автомобили по улиците “Ветеринарна”, “Мраморно море” и Северен булевард. Въведени са и безкомпромисни мерки за сигурност като няма да бъдат допускани лица в нетрезво състояние, с остри предмети и оръжие, с пиротехнически средства и леснозапалими течности.

Касите на стадиона ще спрат продажбата на входни талони в 20.45 часа или 15 минути преди началото на двубоя.