Генади Маринов бе избран за Спортист на годината за област Разград

На разширено заседание на Постоянната областна комисия за развитие на младежта и спорта в Област Разград, за определяне на десетте най-добри спортисти, най-добър треньор, най-добър отбор и най-перспективен млад състезател на област Разград за 2016 г.
То беше извършено въз основата на подадени в Областна администрация Разград номинации от общинските администрации на територията на област Разград, по приетата на заседанието на Комисията на 16.12.2015 г. методика.
В гласуването, освен членовете на Постоянната областна комисия за развитие на младежта и спорта в област Разград, взеха участие и представители на местните медии.
Според постигнатите спортни резултати през отиващата си 2016 година, бяха номинирани следните десет най-добри спортисти на Област Разград за 2016 г.:

1. Генади Илиянов Маринов, Борба, СКБ „Кубадън”, гр. Лозница (Юноши) с треньор Севджан Адем Мехмед.

Постижения:
• V-то място Европейско първенство, гр. Букурещ, Румъния;
• Участник на Световното първенство: гр. Макон; Р. Франция;
• I-во място – ДЛОШ, гр. Бургас;
• I-во място – ДЛП, гр. София;
• ІІІ-то място – Международен турнир „П. Сираков”, гр. София;
• ІІІ-то място – Международен турнир, гр. Букурещ.

2. Нурхай Халил Зюлкюф, Конен спорт, Клуб по конен спорт, с. Севар, треньор Левент Зевжетов Незиров.
Постижения:
• І-во място купа Саарбрюкен Германия;
• І-во място на приз Република България;
• І-во място на голям републикански приз;
• ІІI-то място на турнир във Виена;
• През 2016 г. общо 46 първи места от националния спортен календар по конни надбягвания и 40 класации в призовата тройка.

3. Мирослав Йорданов Минчев, Колоездене, СКК “Спринт” гр. Разград, състезател по колоездене, национален състезател и национален рекордьор в дисциплината 1000 м, треньор Денчо Денев.

Постижения:
• І-во място на ДЛШ за мъже дисциплина 1000 м в гр. Пловдив;
• II-ро място на Балканско първенство за мъже дисциплина 1000 м в гр. Атина, Гърция.
4. Светослав Атанасов Дяков, Футбол, ПФК “Лудогорец 1945” гр. Разград, играещ на поста полузащитник, национален състезател, треньор Георги Дерменджиев.

Постижения:
• Шампионска лига групова фаза – двадесет и четвърто /24/ място с право за участие в 1/16 финал в Лига Европа;
• І-во място в ДП „А“ ПФГ за първенството сезон 2015 – 2016 г.

5. Момчил Петров Николов, Шахмат, ШК “Абритус” гр. Разград, треньор Росен Русев.
Постижения:
• І-во място на ДП за мъже, класически шах в гр. Плевен;
• І-во място Международен шах фестивал „Албена” за мъже, класически шах

6. Местан Емин Халил, Борба, СК по борба и сумо „Хан Аспарух“, гр. Исперих, треньор Станчо Георгиев.
Постижения:
• І-во място на ДЛП по свободна борба – деца (19-20.03.2016 г. в гр. Горна Оряховица);
• І-во място на ДЛОШ свободен стил – деца (11-13.05.2016, гр. Горна Оряховица);
• І-во място на международен турнир за момчета „Л. Ахмедов”, гр. Разград.
7. Али Ахмед Пъръшмолла, Борба, СКБ „Езерче“, Цар Калоян.
Постижения:
• ІІІ-то място на ДЛОШ за мъже.

8. Марина Станчева Найденова, Стрелба с лък, СКСЛ „Антибиотик”, гр. Разград, треньор Красимир Дяков.
Постижения:
• І-во място на ДЛОП за жени, дисциплина рекърв 70 м в гр. Садово;
• XXXIII-то място на Световна купа за жени, дисциплина рекърв 70 м в гр. Анталия, Турция.

9. Цветомир Руменов Киров, Лека атлетика, СКЛА “Лудогорец” гр. Разград треньор Красен Цонев.
Постижения:
• І-во място на ДП за мъже в дисциплината 60 м с препятствия в зала в гр. Добрич;
• V-то място на Балканско първенство за мъже в дисциплината 60 м с препятствия в Турция.

10. Ахмед Халид Неджмидин, Борба, Лозница СКБ „Кубадън”, гр. Лозница (Юноши), треньор Севджан Адем Мехмед
Постижения:
• II-ро място – ДЛОШ, гр. Бургас;
• V-то място – Балканиада, гр. Букурещ, Румъния.

НАЙ-ДОБЪР ОТБОР ЗА 2016 г.
1. ПФК „Лудогорец 1945” – футбол мъже, треньор Георги Николов Дерменджиев
Постижения:
• Шампионска лига групова фаза – двадесет и четвърто /24/ място с право на участие в 1/16 финал в Лига Европа;
• І-во място в ДП „А“ ПФГ за първенството сезон 2015 – 2016 г.

НАЙ-ДОБЪР ТРЕНЬОР ЗА 2016 г.
1. Георги Николов Дерменджиев, Футбол, ПФК „Лудогорец 1945” – футбол мъже.
Постижения:
• Шампионска лига групова фаза – двадесет и четвърто /24/ място с право на участие в 1/16 финал в Лига Европа;
• І-во място на в ДП „А” ПФГ за първенството сезон 2015 – 2016 г.

НАЙ-ПЕРСПЕКТИВЕН МЛАД СЪСТЕЗАТЕЛ ЗА 2016 г.
1. Местан Емин Халил, Борба, СК по борба и сумо „Хан Аспарух“, гр. Исперих, треньор Станчо Георгиев.
Постижения:
• І-во място на ДЛП по сводобна борба – деца (19-20.03.2016 г. в гр. Горна Оряховица);
• І-во място на ДЛОШ свободен стил – деца (11-13.05.2016, гр. Горна Оряховица);
• І-во място на международен турнир за момчета „Л. Ахмедов”, гр. Разград.

Заседанието бе водено от зам. областния управител Виолета Тодорова.
Официалната церемония по връчване на наградите ще се състои на 20.12.2016 г. /вторник/, от 11.00 ч., на VІІ етаж на Областна администрация Разград, фоайе.